KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15528199
nr 1552 8199
Agnes Wieslander
(1873-1934), Sverige
Oljemålning, Landskap med fält. Monogramsignerad, daterad 1902. Olja på duk, 40x60 cm, yttermått inklusive ram: 51x73 cm
Kondition: färgbortfall
Agnes Wieslander, svensk målare och tecknare född i Hjärnarp 1873, död 1934 i Grevie.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 17 juli 2023
kl 18:07:49
17/7 17:24:33
Agnes Wieslander
Läs mer om Agnes Wieslander